Kandidát za Prahu 4
Kandidát za Mladou Boleslav
Kandidát za Prostějov
Místopředseda Hnutí
Kandidát za Opavu
Kandidátka za Svitavy
Narodil jsem se v malé obci Nepřívěc u Sobotky.
Po studiích (Střední zemědělská technická škola Turnov a po té Právnická fakulta University Karlovy v Praze) jsem působil v hospodářských funkcí, zejména zemědělských. Jsem hrdý na to, že jsem mohl být u toho, když naše zemědělská výroba doznala největšího rozmachu a když bylo v Československu dosaženo úplné soběstačnosti ve výrobě potravin.
Zapojil jsem se i do veřejného života. Jako aktivní hráč kopané a posléze funkcionář se znám osobně se spoustou z vás.
Po roce 1990 jsem se stal OSVČ. Mé aktivity směřovaly do oblasti rozvoje turistiky, obchodu a služeb a též v malé stavební činnosti.
Za celé období mého podnikání jsem nepobral žádné dotace z národních ani evropských fondů.
V r. 2013 jsem se zapojil do politiky a stal se členem KSČM, s jejímž programem jsem se ztotožnil. V letech 2018 – 2021 jsem pracoval jako místopředseda ÚV pro ekonomiku a hospodářské záležitosti. Na jaře 2023 jsem z osobních důvodů členství v KSČM ukončil.
Přijal jsem výzvu kandidovat za hnutí JaSan. Byl jsem osloven odborníky, kteří působí v průmyslu, zemědělství, školství, zdravotnictví a energetice.
Nejsem stoupencem ani podporovatelem současné vládní koalice. Není možné nečinně přihlížet, jak nekompetentní politici ničí tuto zem za aktivní podpory obou komor parlamentu České republiky. Většinu mají diletanti, kteří rozhodují na základě lží a nenávisti ke všem, kteří mají jiný názor. A jsem přesvědčen, že takových je nás více jak 80% obyvatel České republiky.
Změny je možné dosáhnout pouze účastí ve volbách – kdo chce změnu musí jít volit. Apeluji na sjednocení lidí – vlastenců všech kategorií: důchodců, kteří byly touto koaliční vládou okradeni při valorizaci důchodů, mladých lidí produktivního věku, kteří pracují v zahraničních firmách za mzdu ve výši 50% evropského průměru, studentů středních a vysokých škol, kteří se bojí veřejně vyslovit svůj názor.
Jako právník vím, že změna může nastat získáním mandátu od voličů k předkládání zákonů, které povedou k řešení drahých energií, k zastavení ekonomické migrace, k zajištění soběstačnosti ve výrobě potravin, řešení bytové politiky masivní výstavbou bytu ve vlastnictví státu, měst a obcí, k zastavení zeleného šílenství, vymahatelnosti práva, stabilizaci školství a zdravotnictví.
Každý zvolený senátor má právo využít zákonodárné iniciativy.
Jsem připraven – odborně i lidsky – k naplňování programu hnutí JaSaN s cílem zvyšování životní úrovně všech občanů České republiky.
Toto je Jasný Signál Nezávislých, proč se ucházím o Váš hlas ve volebním obvodu č. 38. Děkuji za vaši podporu dobré věci.
1966 – Narodil jsem se jako druhorozený syn, mám o dva roky staršího bratra a o sedm let mladší sestru. Celé dětství do 15 let jsem prožil v Brodku u Konice s rodiči, babičkou a sourozenci ve skromném rodinném domku na vesnici v krásné přírodě. Dětství jsem měl překrásné; oba moji rodiče pracovali jako dělníci v OP, a pokud nebyli v práci, věnovali se mně a mým sourozencům. Jsem za své dětství rodičům nesmírně vděčný.
1972 – Nastoupil jsem do první třídy základní školy v Brodku u Konice. Studium jsem ukončil absolvováním 9. třídy a odchodem od rodiny na střední odborné učiliště do Olomouce. V průběhu prvních pěti tříd základní školy jsem navštěvoval i náboženství (v té době nežádoucí druh vzdělávání, neboť náboženství bylo v rozporu se socialistickým smýšlením), chodil jsem také ministrovat do kostela v Brodku u Konice. Rozvíjel jsem se v oblasti přírodních věd samostudiem, věnoval jsem se ornitologii a s velkým zaujetím jsem četl historické romány, válečnou literaturu a dějiny naší země.
1981 – Odešel jsem studovat Střední odborné učiliště spojů v Olomouci, obor manipulant poštovního provozu a přepravy. Studium bylo tříleté, zakončené učňovskou zkouškou. Už v prvním ročníku této školy jsem cítil, že chci studovat něco „náročnějšího“. Otec mi ale řekl: „Dal jsi se na vojnu, musíš bojovat,“ a tak jsem obor vystudoval. Protože jsem byl prospěchově výborný student, škola mě vysílala na různé prezentace a reprezentoval jsem ji také v zahraničí (tehdy NDR, kde jsem v Drážďanech a Lipsku navazoval kontakty s reciproční školou v Německu). Už během studia jsem si sám vyjednal pokračování ve studiu na maturitní zkoušku, a to denní formou nástavbového studia v Ostravě, obor ekonomie poštovního provozu. Od 15 let jsem žil na internátu a volný čas věnoval sportu – vytrvalostnímu běhu, plavání, posilování a parašutismu v Hanáckém aeroklubu v Olomouci.
1986 – Odmaturoval jsem s vyznamenáním a složil přijímací zkoušky na VŠ dopravy a spojů v Žilině, obor pilot, kde jsem nebyl přijat pro velký počet uchazečů. Zúčastnil jsem se ještě přijímacího řízení na obor dějiny umění v Olomouci („rodinná zátěž“ všech pokolení v naší rodině – studium dějin, láska k historii), kde bohužel přijímali jen 13 studentů a já se mezi ně nedostal. V té době jsem se zálibou maloval uhlem i akvarely, zejména zátiší a krajinomalby. V tomto roce jsem se také oženil, narodil se mi první syn a k mé nevůli jsem byl povolávacím rozkazem odveden na základní vojenskou službu na dva roky.
1987 – Ve snaze přerušit základní vojenskou službu a vrátit se k rodině jsem souhlasil s podpisem závazku vojáka z povolání. Tím jsem vyřešil návrat k manželce a synovi, protože vojenský útvar, kde jsem sloužil, byl poblíž našeho bydliště. O rok později se mi narodil druhý syn.
1990 – Podal jsem si, bez vědomí zaměstnavatele, přihlášku ke studiu na Masarykově univerzitě v Brně, obor právo, právní věda. Z osmi set uchazečů tehdy přijímali necelých 100 studentů, a já jsem složil přijímací zkoušky s konečným umístěním na 28. místě – byl jsem přijat. Armáda mi po značných peripetiích umožnila studium, a nakonec jsem byl se souhlasem zaměstnavatele ke studiu vyslán. Ještě v roce 1990 jsem studium přerušil, protože mi tragicky zemřela manželka při autonehodě a já musel řešit jiné věci než studium vysoké školy.
1991 – Obnovil jsem svůj sen studovat právo a s podporou rodiny, která mi pomáhala s dětmi, jsem skutečně začal tento obor lidské činnosti studovat.
1996 – Dokončil jsem studium právnické fakulty s titulem magistr práv a ukončil vojenskou službu. V červenci 1996 jsem nastoupil v Prostějově do pracovního poměru jako advokátní koncipient a tři roky jsem si osvojoval dovednosti advokáta u JUDr. Evy Váňové v Prostějově, která byla vynikající školitelkou a úžasnou lektorkou pro celý můj další profesní život. Od roku 1996 jsem se také vrátil ke svému snu a absolvoval jsem výcvik pilota na ultralehkých letadlech.
2000 – Po složení advokátních zkoušek v Praze na podzim roku 1999 jsem se od jara 2000 stal samostatným advokátem. Takto působím až doposud a stále tuto činnost a službu lidem vykonávám v Prostějově se zaměřením jak na právo vnitrostátní a právo Evropské unie, tak i na právo v širším smyslu slova mezinárodní. Za posledních 28 let (od roku 1996 do roku 2024) jsem takto postupně poskytoval pomoc a služby více než 2 000 různým subjektům, jak fyzickým osobám, tak právnickým osobám, a to nejen podnikatelům, ale i nadačním organizacím, dokonce i církvi, obecním korporacím a veřejnoprávním organizacím. Svoji práci mám velmi rád a cítím se v ní jako doma. Od roku 2015 jsem zvýšil svoji leteckou kvalifikaci a úspěšně absolvoval výcvik pilota PPL (pilot sportovního jednomotorového letadla). Od té doby si „dobíjím baterky“ a „čistím hlavu“ v oblacích, protože létání nade vše miluji. Za posledních 20 let jsem vychoval několik generací dalších advokátů a jsem pyšný na to, že jsou všichni velmi úspěšní a v oboru jsou skutečnými odborníky.
Od roku 2021 jsem poprvé dědečkem, od roku 2023 jsem šťastným otcem tří dětí, v osobním životě jsem spokojeným člověkem a od roku 2024 jsem dvojnásobným dědečkem. Miluji život, svoji rodinu a své nejbližší, mám rád svoji práci a s důvěrou věřím v lepší zítřky. S láskou pomáhám, jak jen mohu, svému otci, když mi maminka po těžké nemoci zemřela již v roce 2013.
2024 – Po celém vývoji mého dosavadního života jsem se rozhodl nabídnout své služby, znalosti a dovednosti nejen jako advokát, právník v terénu aplikující reálné právo na řešení konkrétních problémů a příběhů ze života jiných – klientů, ale chci nabídnout i službu zákonodárce druhé komory parlamentu jako nezávislý kandidát nominovaný politickým hnutím JaSaN (Jasný Signál Nezávislých), které mi dalo důvěru, abych se ucházel svým jménem a svou osobností o hlasy voličů.
Mým cílem je sloužit v obvodu Prostějova především jako senátor s rozsáhlou odbornou praxí vyplývající z aplikovaného práva, kdy jsem byl po celou dobu advokátní služby především sporovým právníkem a zastupoval před soudy a správními orgány. Myslím si, že se v prostředí Prostějovska dobře orientuji a že prostředí tohoto obvodu znám, včetně té části obvodu, která jinak tvoří okres Přerov a je součástí prostějovského volebního obvodu. Chci využít své teoretické znalosti a praktické dovednosti, svou nezávislost, svou odhodlanost být vaším senátorem a sloužit v nadstavbové formě jako člen normotvorného pilíře naší ústavnosti.
Současně chci být blíže občanům obvodu, abych pomohl a přispěl ve volebním obvodu Prostějovska se vším, kde to kompetence senátora umožní, kde to jako člověk dokážu i autoritou dané funkce. Mým dominantním cílem je pomoc starším seniorům v péči o jejich důstojný život, pomoc mladým rodinám zejména v rozjezdu jejich rodinných životů, kdy jsou potřeby a náklady nejvyšší, a handicapovaným v individuálních situacích, kdy systém na řešení složitých zdravotních situací nemá příslušnou kolonku, z níž by financoval zejména nákladnou zdravotní péči. Chci podporovat nemasové zájmové aktivity občanů Prostějovska, jak v oblasti sportu, tak v oblasti kultury, umění a jiných duši kultivujících aktivit, a to vedle masových sportů, jimž je na Prostějovsku věnována potřebná péče z veřejných zdrojů již nyní.
Místopředseda Hnutí
Kandidát za Opavu
Pocházím ze severní Moravy. Vystudoval jsem Vysokou vojenskou technickou školu na Slovensku a obor učitelství odborných předmětů na Českém vysokém učení technickém v Praze. Více než dvacet let jsem působil v ozbrojených složkách jako spojovací technik. Nyní jsem již patnáctým rokem ve školství, jako učitel odborných předmětů na střední škole. Důležitým, ale potlačovaným faktorem při vzdělávání, je také výchova – k sounáležitosti ke svému národu, pokoře, k úctě ke svým předkům a vlastenectví. Zaměřuji se na školství. Na výchově mládeže závisí další směřování naší země. Sleduji dění doma i ve světě. Pomáhám zakládat různé skupiny pro přežití obyvatel, nebo i jen pro diskuzi. Hluboce si vážím všech, kteří aktivně a nezištně vystupují proti domácímu i světovému systému.
Narodila jsem se 11. března 1966 v Olomouci
Vážení občané,
Je mi ctí, že mohu kandidovat v senátních volbách za obvod č. 50 – Svitavy. Vězte, že se už delší dobu snažím být hlasem, který poukazuje na nezákonné kroky v našem státě. Řídím se přitom slovy Karla Havlíčka Borovského z jeho článku Něco o zákonním odporu, vydaného 10. srpna 1851 v časopisu Slovan: „Kdykoli se tedy od vládního některého úředníka neb orgánu, komukoli něco děje proti zákonům, nemá nikdy mlčky snášeti a snad té pohodlné zásady se držeti ‘že proti proudu těžko plouti‘, nýbrž má se vždy všemožně hájiti zákonným způsobem…“ Nyní tedy chci naše občanské svobody za Vás a pro Vás, i pro sebe, hájit. Vaše Milena Míčová
Pro obyčejné obyvatelstvo je válka největším utrpením – umírání, ztráta
blízkých, útrapy, jako hlad a zima bez střechy nad hlavou. S jadernými
zbraněmi přibylo riziko vysoké zranitelnosti civilního obyvatelstva.
Funkční Senát působí v tomto případě jako stabilizační prvek. Je třeba
nadpoloviční většiny všech senátorů k přijetí usnesení o vyhlášení
válečného stavu. Zavazuji se, že nikdy nebudu hlasovat pro vyhlášení
válečného stavu za účelem vměšování se do cizího konfliktu.
Mnoho z nás zažilo „banování“ na internetu za svoje názory, či pouhé
sdílení informace. Děje se to pod prapory tzv. boje s dezinformacemi,
či boje s nenávistnými projevy. Podle Listiny základních práv a svobod,
článku 17 části 2), má každý právo vyjadřovat své názory slovem,
písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně
vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na
hranice státu. Listina základních práv a svobod je součástí ústavního
pořádku České republiky od 16. prosince 1992. Svobodu slova
považujeme za samozřejmost a její důležitost pochopíme až tehdy,
když o ni přijdeme. Jsem toho názoru, že je třeba o ni neustále usilovat.
Zákony se v současnosti neustále mění, a to bez společenské diskuse
a konsenzu. Občané také trpí pocitem dvojího práva – že „všichni jsme
si rovni, ale někteří jsme si rovnější.
“ Budu v Senátu připomínat Ústavu
ČR, kde stojí v čl.1 že „Česká republika je demokratický právní stát
založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana.“ Dále budu
připomínat Chartu OSN a Listinu základních práv a svobod.
Ratifikací některých mezinárodních smluv mohou být některé
pravomoci orgánů České republiky přeneseny na mezinárodní
organizace nebo instituce. Pro souhlas s ratifikací takových smluv je
nutný souhlas obou komor Parlamentu ČR. Souhlas Senátu je tedy
podmínkou a brání tak unáhleným změnám.
Občané však nejsou informováni o mezinárodních dokumentech a
nejsou dotazováni, zda si přejí přenesení pravomocí do zahraničí.
Pokud občané sami iniciativně hledají, dokumenty nejsou k nalezení,
nebo jsou k dispozici pouze v cizím jazyce.
Zavazuji se, že budu důležité mezinárodní smlouvy umisťovat na svých
stránkách v českém jazyce.
Tradiční rodina – otec, matka a děti – je základem státu. Tento model
rodiny je v posledních letech čím dále tím více napadán. Prosazována
je ideologie možnosti výběru pohlaví, a to už od školkového věku dětí.
Jedním z mnoha případů prosazování této ideologie z vnějšku je
Istanbulská úmluva, která se neustále vrací do Parlamentu ČR. Budu
hlasovat proti Istanbulské úmluvě a podporovat tradiční rodinu.
Mladí lidé dnes nejsou motivováni k sňatkům a zakládání rodin. Pokud
by byla vůle státu, šlo by snížit daně manželskému páru oproti
nesezdaným párům a opět snížit daně manželům s dětmi
v domácnosti. Minulý režim nebyl ideální, ale novomanželé dostávali
byt, bezplatnou novomanželskou půjčku a další půjčku se směšně
nízkým úrokem. Dala by se zavést prorodinná politika.
Stát musí začít podporovat rodiny s dětmi, aby se zvýšila porodnost.
Úhrnná porodnost se v ČR snížila podle ČSÚ v roce 2023 na 1,45 dítěte
na ženu. Vymíráme. Nejde však jen o ekonomickou podporu rodin. Stát
dlouhodobě spolu s médii šíří v obyvatelstvu pocit nejistoty a
pesimismu – vyvolává strach z války, šíření nemocí apod. Obyvatelstvo
potřebuje žít v klidu a zažívat optimismus, že jeho děti budou mít
budoucnost. Největším prohřeškem současného vedení státu jsou
však ideologie genderismu, green dealu a tzv. uhlíkové stopy
jednotlivce, kdy mladí lidé vychází ze škol s odhodláním nemít děti,
protože by tím škodili planetě Zemi. Budu podporovat rodiny s dětmi.
Podle Nejvyššího kontrolního úřadu jsme nejrychleji se zadlužující
země v EU. Deficit důchodového systému v roce 2022 dosáhl 21,5 mld.
Kč a loni skončil ve schodku 72,8 miliardy korun. Do důchodu se
odchází stále později a s méně penězi. Pokud bude zadlužování České
republiky pokračovat tímto tempem, budou v budoucnu jediným
důchodovým pilířem pro staré lidi jejich děti, které se o ně ve stáří
postarají. Hnutí Jasan ví, jak nastavit systém, aby bylo na důchody.
Školství je mou profesí. Ministerstvo školství vypracovalo rámcový
program Strategie vzdělávací politiky České republiky do roku 2030+.
Na tento rámcový program navazují pětiletky, tzv. Dlouhodobé záměry,
což jsou prováděcí dokumenty. Nyní je aktuální Dlouhodobý záměr
vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy České republiky 2023-2027.
Na Strategii 2030+, ani na Dlouhodobých záměrech nevidím mnoho
pozitivního.
Záměry se prosazují v novelizacích Školského zákona (zákon č.
561/2004Sb.) Novela tohoto zákona z 1.1.2024 přinesla například
změnu v §22 c), kde pedagogičtí pracovníci už nemají při výkonu své
práce právo na využívání metod, forem a prostředků dle vlastního
uvážení.
Senát může vracet „běžné“ zákony Poslanecké sněmovně, ta ale může
Senát přehlasovat většinou všech poslanců. Je však zapotřebí alespoň
brzdit záměry Ministerstva školství v Senátu, protože škodí všem
zúčastněným – dětem, rodinám i školám.
– snížení cen elektřiny a plynu
– vrácení elektroenergetiky, plynárenství a vodárenství do
rukou státu
– obnovení tranzitu plynu a ropy přes Ukrajinu
– zrušení Green Dealu a emisních povolenek
– zrušení daně z nemovitosti
– zrušení úsporného balíčku
– zrušení dotací